top of page
ŞASE KONTROL TESTİ

          Şase ve Mekanik Kontrol, 2. El araç alım ve satışlarında hem alıcının hem de satıcının üzerinde durduğu en önemli konudur. Bu nedenle motorun en ince ayrıntısına kadar incelenmesi gerekmektedir.Bu işlemin iç motor kontrolünden lastik diş genişliğine, egzoz bölümünden yürür aksam kontrolüne kadar detaylı bir şekilde yapılarak raporlanması işlemine mekanik ve motor kontrolü denir.

tek%20oto%20ekspertiz_edited.png
Araba altında

        Şase ve Mekanik Kontrol oto ekspertiz incelemesi amacıyla Tek Oto Ekspertize getirdiğiniz aracınızın öncelikle test alanına alınmasıyla başlar. Araç burada öncelikle lifte alınır ve detaylı alt bölüm incelemesi yapılarak ön takımlardan darbe alıp almadığı, yağ kaçakları veya yürür aksamında herhangi bir sorun olup olmadığı detaylı incelenir ve raporlanarak tarafınıza teslim edilir. Ayrıca işinin ehli ustalarımız tarafından araç çalıştırılıp hareket ettirilerek yürür aksam birde ustalarımızın tecrübesi ile test edilir.

tek%20oto%20ekspertiz_edited.png
Şase Testinde Neler Yapılır?
  • Tüm Motor Kontrolü

  • Ön Takım Kontrolü

  • Motor Kayışları ve Motor Yağ Sızdırmazlık Kontrolü

  • Direksiyon Kutusu Kontrolü

  • Yağ, Hava ve Polen Filtresi Kontrolü

  • Egzoz Kontrolü

  • Diferansiyel Kontrolü

  • Şanzıman Kontrolleri

  • Klima ve Akü Kontrolü

  • Yakıt Deposu, Bagaj Havuzu, Radyatör ve Fan Kontrolleri

Şase Testini Neden Tek Oto Ekspertize Yaptırmalıyım?

          Alımını yapmak istediğiniz veya satışını gerçekleştireceğiniz aracın motorunun ne kadar iyi olduğunu öğrenmek hepimiz için önemlidir. Sadece motordan gelecek o güçlü ses değildir bizim için önemli olan. Biz otomobil kullanıcıları için önemli olan güvenli sürüş keyfidir. Güvenli sürüş keyfi içinde araç satın alırken ilk yapmamız gereken Şase ve Mekanik Kontrolünü yaptırmak olmalıdır.

Tam da bunun için Tek Oto Ekspertize ve deneyimli ekibine güvenmelisiniz. Bizler alımını yapmak istediğiniz veya satışını gerçekleştireceğiniz aracınızı taraf tutmadan, alıcı ve satıcı olarak değerlendirmeden sadece araç güvenliğini ve mutlu sürüş keyfini doyasıya yaşamanız için Şase ve Mekanik kontrolünün titizlikle yapılmasından sorumluyuz. 

 

Tek Oto Ekspertizin diğer ekspertiz firmalardan farkı buradan mutlu ayrılmanız ve hizmetimizden memnun kalmanızdır.

Bizi seçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Oto ekspertiz fiyatları ya da sadece Şase ve Mekanik Kontrolünü fiyatı için de bize ulaşabilirsiniz.

tek%20oto%20ekspertiz_edited.png
Örnek Çalışmalarımız
bottom of page